TARSUS BELEDİYESİ BUGÜNE KADAR 25 AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİRDİ
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, göreve geldiği günden bu güne kadar 25 hizmetin açılışını gerçekleştirdi.
 Modern bir Tarsus için yeni projeler üreten ve en kısa zamanda hayata geçiren Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, devam eden birçok projelerinin olduğunu belirtti.

Eşit, ilkeli ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla hizmet ürettiklerini kaydeden Başkan Can, “Biz Tarsus sınırları içerisinde nerenin ne ihtiyacı varsa mesai arkadaşlarımızla birlikte o ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz. Şehrin her noktasında belediyeciliğimizi ortaya koyuyoruz. Ekibimizle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Büyükşehir yasasıyla beraber gelirimizin azalmasına rağmen hizmet atağı yapıyoruz. Tarsus 179 mahalleden oluşuyor. Her mahallenin talebi farklı oluyor. Mahallenin isteği doğrultusunda o mahallenin ihtiyacını gideriyoruz. Yapılan her hizmetimiz muhtarların, mahalle sakinlerinin ortak karar alınarak yapılmıştır. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana 25 projemizi bitirip, vatandaşımızın hizmetine sunduk. Açılış bekleyen ve devam eden projelerimiz var. Çok sayıda projemiz bitme aşamasında” dedi.

Devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Can, ‘’Belediye Tesislerimizde ve Semt Pazarları çatılarında GES Elektrik üretim kurumunda son aşamaya gelindi. Berdan 1. Etap projesi, Gösteri Merkezi, Ayyıldızlı Cami, Akdeniz Sitesi Camii inşaatı, Kleopatra Meydan Projesi, Tarihi Ticaret Merkezi İnşaatı, Barbaros Mahallesi Camii ve Taziye evi inşaatı, 5 eski belde belediye binalarının restorasyon çalışmaları, Kırsal mahallelerimizde parke taşı döşeme çalışmalarımız devam ediyor’’ şeklinde konuştu.

Başkan Can, “Başarının sırrı sahiplenmekten geçer. Belediyecilik dokunmaktır, hissetmektir, yaşamaktır. Vatandaşla 7/24 iletişim halinde olmaktır. Biz bunu uyguluyoruz. Bizim görevimiz çalışmaktır. Biz çalışacağız, gayret edeceğiz, vatandaşımızın duasını alacağız, 330 bin insanın belediye başkanıyız. 330 bin insandan sorumluyuz. Sorumluğumuzun bilincinde olarak davranıyoruz’’ ifadesini kullandı.

-5 ADET YAŞAM BOYU SPOR MERKEZİ AÇILIŞ BEKLİYOR

İnşaatı tamamlanan 5 adet Yaşam Boyu Spor Merkezinin açılışa hazır hale geldiğine değinen Başkan Can, “Kavaklı Mahallesi Spor Merkezi, Şehitler Parkı Yaşam Boyu Spor Merkezi, Fatih Mahallesi Yaşam Boyu Spor Merkezi, Yeşil Mahalle Yaşam Boyu Spor Merkezi, Cumhuriyet Mahallesi Yaşam Boyu Spor Merkezi’nin önümüzdeki günlerde açmayı hedefliyoruz. Tozkoparan Zahit Mahallesinde Adliye Sarayı yanında yapılan Adliye Caminin, Yunus Emre Taziye Evi ve Yeşilevler Taziye Evinin de açılışa hazır hale geldiğini” söyledi

15.12.2017 14:14:27

Yükleniyor...