BAŞKAN CAN, “MUHTARLARIMIZLA ŞEHRİMİZİ DAHA İYİ YERLERE TAŞIYACAĞIZ”
BAŞKAN CAN, “MUHTARLARIMIZLA ŞEHRİMİZİ DAHA İYİ YERLERE TAŞIYACAĞIZ”
 Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, muhtarların kendilerinin mesai arkadaşı olduğunu, Tarsus’u daha iyi yerlere taşımak için hep birlikte çalıştıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Şevket Can, Mersin Milletvekili Baki Şimşek’le birlikte Şanlıurfa şehrine Tarsus ve Çamlıyayla muhtarlarıyla bilgilendirme gezisi yaptılar.

Şanlıurfa’da yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Tarsus ekibi, şehrin değişik noktalarında incelemelerin yanı sıra tarihi ve turistlik yerleri gezdiler.

Amaçlarının kaynaşmayı sağlamak olduğunu, muhtarların aynı zamanda çalışma arkadaşları olduklarını ifade eden Başkan Can, yaptıkları inceleme gezisinde muhtarla birlik ve beraberliklerini daha da pekiştirdiklerini söyledi.

Başkan Can, ‘’Tarsus ve Çamlıyayla muhtarlarımızla Şanlıurfa şehrimize yaptığımız inceleme ve bilgilendirme gezimizde Şanlıurfa’da yapılan çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulduk. Biz muhtarlarımızı mesai arkadaşlarımız olarak görüyoruz. Büyükşehir yasasından sonra 179 mahalle sorumluluk alanımıza girdi. Bu sorumlulukta en büyük bilgi ve iletişim kaynağımız, irtibat noktamız tabi ki muhtarlarımızdır. Sadece bizim için değil, devletin diğer organları içinde mahalle muhtarları çok değerli ve işbirliği içinde halkla irtibat unsurlarıdır. Bizler muhtarlarımızla düzenli irtibat halindeyiz. Onları mesai arkadaşlarımız olarak görüyoruz ve düzenli aylık toplantılarla da onlardan gelen talep ve fikirleri kesinlikle değerlendiriyoruz. Bu ziyarette muhtarlarımızla kaynaşmayı sağladığımıza inanıyorum’’ ifadesini kullandı.

Muhtarlar Derneği adına Dernek Başkan Mustafa Naci Güllü, kendilerine her konuda destek veren Belediye Başkanı Şevket Can’a teşekkür ederek, tablo hediye etti.

20.11.2017 12:12:10

Yükleniyor...