TARSUS ZABITASINDAN FIRIN DENETİMİ
TARSUS ZABITASINDAN FIRIN DENETİMİ
 Tarsus Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, fırınları denetledi.

Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ve Sağlık İşleri Müdürlüğü Ekiplerince kurulan Gıda Denetim Ekibi, ilçe genelindeki tüm mahallelerde halk sağlığını korumak, gözetlemek ve sağlıklı gıda ürünlerini temin etmelerini sağlamak amaçlı somun ekmek, pide, simit pişirim unlu mamuller imalat ve satış yerlerinde denetim gerçekleştirdi.

Ekipler tarafından başta İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatına esas olan, Gayri Sıhhi Müesseselerin taşıması gereken tüm şartlar yerinde incelenerek, hammadde, yarı mamul madde ve ürün zincirini oluşturan üretim faaliyeti ve üretim alanındaki eksikliklerin tespiti yapıldı.

İlçe genelindeki tüm mahallelerde denetimlerin yapıldığını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, insan sağlığının her şeyden önemli olduğuna vurgu yaparak denetimlerde hiçbir şekilde taviz verilmediğini dile getirdi.

Başkan Can, “İlçemizde faaliyet gösteren Somun ekmek fırınları başta olmak üzere pide pişirim ve simit fırınlarında yapılan denetimlerde İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı başta olmak üzere fırınların fiziki durumu, çalışma alanlarının temizliği, çalışan personellerle ilgili uyulması gereken hijyen kuralları kontrol edilmiştir. Özelikle üretimi yapılan ürünlerin vatandaşa ulaşması konusunda ürünün sağlıklı şekilde sunumu, nakliyesi ve gramajı tüketici açısından önem arz etmektedir. Ekiplerimiz tarafından tespit edilen eksiklikler konusunda mevzuat hükümlerine göre yasal işlem başlatılmış olup, tüm işletme sahiplerine halkımıza daha kaliteli ve sağlıklı ürünlerin sunulması konusunda bilgilendirme yapılmıştır. Denetimlerimiz devam edecektir’’ dedi.

 

22.09.2017 10:10:23

Yükleniyor...