BAŞKAN CAN, GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
BAŞKAN CAN, GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
 -BAŞKAN CAN, “ŞEHİTLER NAMUSUMUZ, GAZİLER ONURUMUZDUR”


Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, 19 Eylül Salı günü kutlanacak olan Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, Gaziler Gününü kutladı.

Şehitlik ve gaziliğin önemine vurgu yapan Başkan Can, “Bu milletin evlatları canı pahasına koruduğu vatan topraklarında şehitliği ve gaziliği bir gurur vesilesi yapmıştır. Tarihimizde dün olduğu gibi bugün de can veren kan veren yiğitler vardır.

Bugün bu topraklarda rahatça yaşayabiliyorsak bunun birinci sebebi bu uğurda mücadele eden güvenlik güçlerimizdir. Bu mücadele sırasında kanlarını ve canlarını hiçe sayan şehitlerimizi ve gazilerimizi anmak, onları hatırlamak ve onların değerlerine sahip çıkmak hepimizin görevidir, sorumluluğudur.

Her zaman dediğim gibi şehitlerimiz namusumuz, gaziler onurumuzdur. Onlara her zaman sahip çıktık, saygı duyduk. Söylemlerimiz başka fiillerimiz başka hiç olmadı. Şehit ailelerimize ücretsiz konut verdik. Gazilerimize 10’ar Bin TL nakdi yardımda bulunduk. Onları hiç unutmadık. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Eylül Gaziler gününü kutlarken bu anlamlı günde tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyorum” ifadesini kullandı

18.09.2017 11:11:10

Yükleniyor...