BAŞKAN CAN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLADI
BAŞKAN CAN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLADI
 

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın Türk gençliğine bırakılan en anlamlı bayramlardan biri olduğunu belirterek bu önemli günde tüm gençlerin bayramını kutladığını söyledi. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı, Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden işçilerimizin acısı sebebiyle bu yıl  buruk bir şekilde kutlayacaklarını kaydeden Başkan Can, bu elim kazada hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet, yaralı olanlara ise acil şifalar diledi.

 

 

Başkan Can,19 Mayıs 1919 tarihi Türk Milletinin yeniden doğuşunun başlangıcı olan bir gündür ve bizler için çok büyük bir anlam ve öneme sahiptir. Milletimizin esarete karşı direnişini ortaya koyduğu, özünden aldığı güçle topyekün bir varoluş mücadelesi başlattığı bir gündür” dedi.

 

Başkan Can, ‘ Geçmişini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler tarihin sonuna kadar var olmayı başaracak olan milletlerdir.  Bu duygu ve düşüncelerle böylesine anlamlı bir günü gençliğimize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın Şehit ve Gazilerini, isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, tüm gençlerimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.’dedi.

16.05.2014 16:16:11

Yükleniyor...