MEHTERAN TAKIMI COŞTURDU
MEHTERAN TAKIMI COŞTURDU
 Tarsus Belediyesi tarafından organize edilen Eshab-ı Kehf’te Hıdırellezi etkinlikleri kapsamında kente gelen Bursa Mehteran takımı, verdiği konseri ile sıcak havaya rağmen Tarsusluları coşturdu.

 

Bursa Mehteran takımı, Hz. Danyal meydanında başlayan yürüyüşü Yarenlik alanında verdiği konser ile son verdi. Geçiş güzergahında Tarsuslular tarafından büyük ilgi gören mehteran takımı seslendiği marşlarla unutulmaz bir gün yaşattı. Mehteran takımın fotoğraf ve  görüntülerini almak isteyen Tarsuslular adeta yarıştı. Konser sonunda Mehteran takımı alkışlarla uğurlandı.

 

Eshab-ı Kehf’te gerçekleştirilen şenlik kapsamında bu tür etkinlikler düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Şevket Can, 20 yıldır Hıdırellez etkinliğini Tarsuslular birlikte coşkulu bir şekilde kutladıklarını, kentte yaşayanlarla milli, dini ve kültürel motifleriyle birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını  söyledi.

 

Yürüyüşe Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Bahadır Kazım Ersoy, MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, oda ve dernek başkanları, belediye meclis üyeleri, kuvayi milliyeciler, gaziler, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

10.05.2014 19:19:35

Yükleniyor...