Tarsus Belediye Başkanı

Şevket CAN Kimdir ?

Şevket CAN 1969 yılında Tarsus'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tarsus'ta tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat fakültesinde tamamlayıp Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu.

Üniversite yıllarında da aktif biri olan Şevket CAN Erzurum Ülkü Ocaklarında değişik kademelerde görev aldı.Üniversitelerin birçok sosyal ve siyasi etkinliğini organize etti. Vatani görevini Ankara'da tamamladıktan sonra, 1997 yılında Tarsus Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde devlet memuru olarak göreve başladı.Bu görevden sonra Satın Alma Müdürlüğünde görev yaptı.

1999 yılında Tarsus Belediyesi Hal Müdürlüğüne getirilen Şevket CAN, 2000 yılında Tarsus Ülkü Ocakları başkanlığı görevinde bulundu. 2001 yılında Tarsus Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirilen Şevket CAN, 2003 yılında Fen Müdürlüğü, 2006 yılında da Fen Müdürlüğü görevinin yanında Başkan yardımcılığı görevine de getirilerek bu iki görevi birlikte yürüttü.

2009 yılından 2014 yılına kadar Teknik Hizmetler Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2014 yılında yerel seçimlerinde MHP Tarsus Belediye Başkanı olmuştur. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

İhaleler

E-Kent Hizmetleri

 

 

T.C.
TARSUS BELEDİYESİ

Tozkoparan Zahit Mh. Kasım Gülek Blv.
Belediye Tesisleri 33400
TARSUS / MERSİN

www.tarsus.bel.tr
bilgi@tarsus.bel.tr

SANTRAL: 0 (324) 616 25 15
BAŞKANLIK FAKS: 0 (324) 616 35 25
MUHASEBE FAKS: 0 (324) 616 33 43
SATINALMA FAKS: 0 (324) 616 20 28

ALO BELEDIYE 153

Skip Navigation Links
BAŞKAN KOCAMAZ, RADYO ÜLKÜ VE GÜNEY TV’YE CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
BAŞKAN KOCAMAZ, RADYO ÜLKÜ VE GÜNEY TV’YE CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Radyo Ülkü’de yayınlanan ‘Gündem’ ve Güney TV’de ‘Konu ve Konuklar’ adlı programa canlı yayın konuğu oldu.

Başkan Kocamaz, Mersin’in içler acısı haline dikkat çekerek, “Mersin 15 yılını boşa harcamıştır. 15 yılı lay lay lom ile geçmiştir. Ama artık her şeyin bir sonu var. 30 Mart Mersin de bir milat olacaktır ve Mersin hızlı bir değişime uğrayacaktır. Mersin artık değişim istiyor. Burada yaşayan insanlar mutsuz. İnsanlar geleceğe ve bize yönelik umut taşıyorlar. Yaptığımız gezi ve toplantılarda özellikle bayanların değişimden yana tavır koyduklarını gördük” dedi.

Mersin halkına hizmet etmenin bir borç olduğunu vurgulayan Başkan Kocamaz, “Mersin’in neresine baksanız her yeri problem. Mersin’in bu haline, bu kentte yaşayanlar layık değil. Bunun için çok bilgi sahibi olmaya gerek yok. Etrafınıza baktığınızda bu çirkinlikler haddinden fazla” diyerek şunları söyledi:

“Mersin’e Tarsus tarafından girdiğinizde çok kötü bir görüntü var. Hayvan pazarı ile söylediklerimizden sonra oranın taşınması gündeme geldi. Ama aynı görüntüler hala var. Hayvanlar görünmesin diye duvar örülmüş ama görülmemesi mümkün değil. Birde orada Mersin’in girişine yakışmayan ucube bir köprü var. Bu hali ile Mersin ne bir sanayi ne bir turizm ne de bir tarım kenti olabilir. Mersin kendi doğal zenginliklerini, kültürel zenginliklerini, kendi ekonomik zenginliklerini maalesef heba etmiş, değerlendiremeyen bir kent konumundadır. Bugün 16 büyükşehir içerisinde Mersin’den daha kötü, daha geri bir kent göremezsiniz. Bugün hafif raylı sistem ve metro Mersin için çok gecikmiş projelerdir; bunlar çok önceden yapılmış olmalıydı. Bu bakımdan Mersin’in 15 yılı heba edildi. Dahası Mersin 15 yılını lay lay lom ile geçirdi. Ama artık her şeyin bir sonu var. 30 Mart Mersin de bir milat olacaktır ve Mersin hızlı bir değişime uğrayacaktır. Bugün Mersin de halen ışıksız alt geçitler yok.  Elazığ, Malatya, Maraş, Diyarbakır ve doğudaki birçok il bu problemleri çözmüşken Mersin’in bunları çözememiş olması Mersin’in ayıbıdır.”

Aday olduğu sürelerde çeşitli zorluklarla karşılaştıklarını anlatan Başkan Kocamaz, Parayla her şeyin çözülemeyeceğini vurgulayarak, şöyle devam etti: “Sayın Macit Özcan’ın bugüne kadar gittiği 5 tane köy yok. Ama bugün post pahalı olduğu için köyleri adım adım dolaşıyor. Yollarını asfaltlıyor. Mersin merkezde sinek ilaçlamasına para bulamayan Sayın Macit Özcan köylerde sinek ilaçlaması yapmaya çalışıyor. Dolayısıyla bugün birinin belediye gücü, yarın AKP’nin adayı ortaya çıkınca hükümetin gücü kullanılacak. Biz ise vatandaşımızla kucaklaşacağız. Bizim ne Macit Özcan kadar ne de AKP kadar para harcama şansımız yok. Biz karınca kararınca elimizden geleni yapacağız. Biz vatandaşımıza güveniyoruz. Biz vatandaşımızın yanında olduğumuz sürece kimse bu gücü parayla aşamayacaktır.”

 

 

“MERSİN’İ HAK ETTİĞİ YERE GETİRMEK BİZİM BOYNUMUZUN BORCU OLACAKTIR”

İlçelerle birlikte merkezin heyecan içinde olduğunu söyleyen Başkan Kocamaz, “Ben Tarsus’u çok iyi biliyorum. Şuan bile arkamızda Yüzde 85’lik bir destek ve memnuniyet var. Şimdi ise Büyükşehir adaylığı ile birlikte farklı bir kenetlenme var. Yani normal şartlarda bize oy vermeyecek bir kitlenin Mersin adaylığı ile birlikte oy vereceğini düşünüyorum. İkinci bölge ise Mersin’in en heyecanlı bölgesi. Anamur’dan Erdemli’ye kadar yaptığımız çalışmalarda o bölgelerde Burhanettin Kocamaz isminin önde olduğunu ve beklentilerimizin çok çok üstünde oy alacağımızı biliyoruz. İnsanlar çok heyecanlı ve bu işi sahiplenmiş durumda. Tabi bu da bizim coşku ve motivasyonumuzu artırıyor. Mersin’e geldiğimizde gördük ki Merkezin diğer yerlerden bir farkı yok. Mersin artık değişim istiyor. Burada yaşayan insanlar mutsuz. İnsanlar geleceğe ve bize yönelik umut taşıyorlar. Yaptığımız gezi ve toplantılarda özellikle bayanların değişimden yana tavır koyduklarını gördük. 3 ay önce Çamlıbel de açtığımız irtibat bürosu her gün dolup taşıyor. Öyle ki oraya gelen insanların çoğunu tanımıyorum. Ama onlar bir Mersin sevdasıyla, aşkıyla bir araya geliyorlar. Farklı siyasi partili dahi Mersin de değişimin vaktinin geldiğini düşünüyor. Benim bugün için tüm Mersin halkına önerim ve tavsiyem, bugüne kadar hangi siyasi partiye oy vermiş olurlarsa olsunlar şayet bugün ki Mersin’in görüntüsünden, yaşanmaz tutumundan rahatsızlık duyuyorlarsa bu sefer partilerinin dışında bir tercih yapsınlar. İşte bu yüzden bende tabi seçimden umutluyum. Ben MHP’nin ipi göğüsleyeceğini bugünden görüyorum. Mersin’i hak ettiği yere getirmek bizim boynumuzun borcu olacaktır.” şeklinde konuştu.

 

“ÇALIŞAN KORKMASIN.  TARSUS BELEDİYEMİZDE BİZİM SİYASİ DÜŞÜNCEMİZ DIŞINDA İNSANLAR MEVCUT”

 

Kendilerinin göreve gelmeleri halinde belediye çalışanlarının herhangi bir korkuya kapılmalarına gerek olmadığının altını çizen Başkan Kocamaz, konu hakkında şunları söyledi: “Her belediyenin kendine göre bir kapasitesi vardır. Siz bu disiplini sağlamazsanız gerçekleşmesi gereken yatırımları yapamazsınız. Mersin büyükşehir belediyesi ile ilgili zaman zaman duyuyoruz;  birçok kişinin işine düzenli gelip gitmediği söyleniyor. Biz namusu ile kul hakkına dokunmadan, belediyeden aldığı ücreti sonuna kadar hak edenle birlikteyizdir. Belediyeler beytülmal’dır. Bu malı korumakla yükümlüler orada vatandaşın görevlendirdiği kişilerdir. Bizim olduğumuz yerde lay lay lom olmaz. Şerefi ile namusu ile çalışan bizimle beraberdir. Tarsus belediyemizde bizim siyasi düşüncemiz dışında insanlar mevcuttur. İşini layıkıyla yapan, çalışan insan baş tacımızdır. Tarsus Belediyesi, Kalite Yönetim Belgesine sahiptir.”

Bookmark and Share 02.10.2013 09:09:37


Telif Hakkı © 2013 Tarsus Belediyesi. Tüm hakları saklıdır. Tarsus Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesini ziyaret edenler Kullanım Şartları ve Gizlilik bölümünü kabul etmiş sayılmaktadır.

İletişim  |  Kullanım Şartları  |  Gizlilik

İletişim Bilgileri

Tozkoparan Zahit Mh. Kasım Gülek
Bulvarı Belediye Tesisleri 33400
Tarsus / MERSİN

Santral : 0 (324) 616 25 15
insanların en hayırlısı,
insanlara en fazla hizmet edendir

153 Alo Belediye