Oyuncular
Gülen SERİN

1972 Tarsus’un Yenice Kasabası’nda dünyaya geldim. İlköğretimi Yenice Merkez İlkokulu’nda 78-83 yıllar arasında, 83-86 yılları arasında da Yenice İlköğretim Okulu’nda eğitimime devam ettim. Daha sonra 86–89 yıllarında Tarsus Lisesi matematik bölümünde eğitimime devam ettim.
1990-1995 yılında Adana Eser Ltd.Şti.’nde bilgisayar operatörü olarak görev aldım. 96-98 yılları arasında Adana Türk Hava Yolları’nda bilet satış memuru olarak çalıştım.
2003–2006 yılları arasında Yenice Belediyesi bünyesinde; tiyatro, halk oyunları ve festival etkinlikleri konusunda gönüllü olarak görev aldım. 2007–2008 yılları arasında Sena Gen. Tük. Mal. Turizm Oto Tic.Ltd.Şti.’nde ; kasa, yiyecek-içecek kalitesi ve personel idaresi konusunda restaurant sorumlusu olarak görev yaptım.
2009 Eylül ayından itibaren Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda çalışmalara katılmaktayım. Tiyatro ile gönül bağım anaokulundan bu yana kurulmuştur. İlk, orta ve lise dönemlerinde çeşitli oyunlarda ve etkinliklerde görevler aldım. Yenice Belediyesi bünyesinde “Ali Ayşe’yi Seviyo” isimli oyunu yönetip ayrıca oyuncu olarak görev aldım. Çeşitli sektörlerde çalışırken dahi amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Amatör gruplarda çeşitli oyunlarda rol aldım. Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda Sevgi Ormanı ve Nalınlar adlı oyunlarda görev aldım ve hala çalışmalara devam etmekteyim.


Tarsus Belediyesi - www.tarsus.bel.tr